שרית יוכפז בעלת המגזין

שמי שרית יוכפז.
אני עתונאית מזה עשרים וחמש שנים.
אני בוגרת אונברסיטת בר אילן תעודת הוראה, הסטוריה וספרות, והמכללה למנהל למדתי תקשורת..
בעלת תעודת עיתונאית של "אגודת העיתונאים תל אביב", ו"אגודת העיתונאים הממשלתית".
כתבתי בעיתונות ארצית, מגזינים לנשים ולתיירות, מקומונים ואתרי אינטרנט.
הגשתי מזה 10 שנים פינה ברדיו קול חי FM93 בנושא תיירות תרבות וארועים מיוחדים.
בהמשך למדתי גם לימודי תעודה רפואה משלימה, איפור מקצועי (כדי שיהיה לי רקע לכתוב בנושאים הללו).
הרצאתי בנושאי תקשורת ועיתונות.
מתנדבת בשעות הפנאי ל"אגודה למען העיוור", ל"נשות הדסה" ומתנדבת למשמר האזרחי.
אוהבת ים, ספורט, בעלי חיים והום סטיילינג.

המגזין של שרית יוכפז

תוכלו למצוא המלצות למשפחה בנושאים הבאים: אופנה, טיפוח ויופי, אקססוריז, בריאות, צרכנות, חדש על המדף, ספרים, תרבות, הצגות, סרטים, תערוכות, תיירות, טיולים יפים, ספא, מסעדות, לייף סטייל, סקירת על מסיבות עיתונאים ועוד...

שרית יוכפז

שרית יוכפז

חפש במגזין זה

רשומות פופולריות

ארכיון המגזין

יום שני, 26 במרץ 2018

לרגל חגיגות ה- 70 למדינת ישראל - סרט תיעודי - היסטורי חדש "מכתב מלונדון" - (A Letter from London) במאי דאג דאלגליש / תסריט מלווין ליפיץ'. מאת: שרית יוכפז"מכתב מלונדון" - (A Letter from London)
במאי דאג דאלגליש / תסריט מלווין ליפיץ'
הסרט המתאר את מעורבותה ואחריותה של בריטניה בדרך להקמת המדינה, מתחילת המאה ה-20 דרך הצהרת בלפור ועד לסיום המנדט שניתן לה,  ומשחזר באור דרמטי וחדש את האירועים והשיקולים שהובילו, ליצירת המכתב המפורסם בן 67 המילים...


לרגל חגיגות ה- 70 למדינה, סרט תיעודי-היסטורי, בריטי-ישראלי "מכתב מלונדון", במאי דאג דאלגליש,  תסריטאי מלווין ליפיץ', מפיקה בישראל: חנה דרורי קשי. הסרט באורך 50 דקות, בשפות אנגלית ועברית. קריינות: חיים יבין, הקרנת הבכורה כולל שיחה עם היוצרים,התקיימה  ביום ראשון (25.3.18), בשעה 19:00, בסינמטק תל אביב. 

הסרט חוקר וחושף את תפקידה המרכזי של בריטניה בתקומתה של מדינת ישראל. מה היו הסיבות שבזכותן הביעה בריטניה את כוונותיה לקדם את הציונות והבטיחה "מולדת ליהודים", בשעה שהייתה שרויה במלחמה ההרסנית ביותר שהעולם ידע עד אז. הסרט בוחן סוגיות כמו: איך נוצר חלון הזדמנויות נדיר שקדם להצהרת בלפור ב -1917, איך קרה שבריטניה נסוגה מהבטחתה ליצירת מולדת יהודית על ידי ביטול המנדט ואימצה מדיניות אנטי-ציונית עם השפעה קטלנית וסוגיות נוספות.
הסרט "מכתב מלונדון", מתחיל באירועים שקדמו להצהרת בלפור המפורסמת, ומסתיים עם יציאת הבריטים מפלשתינה ב-1948 והכרזת העצמאות של דוד בן גוריון. הסרט משלב עדויות של אנשים שחיו בתקופת המנדט וראיונות עם היסטוריונים ופוליטיקאים, בשילוב קטעי ארכיון נדירים שחלקם לא נראו מעולם.
התמונה של ‏מיכל שבתאי‏.
בסרט מרואיינים, בין השאר: ד"ר אלעד פלד, מפקד צה"ל לשחרור צפת בשנת 1948, אפרים הלוי, שגריר ישראל לשעבר וראש המוסד לשעבר, מודאר זהראן, פלסטיני העומד בראש הקואליציה האופוזיציונית לירדן, דבורה נמיר, בתו של מפקד ב'הגנה' ועיתונאית, גבריאל שטרסמן, שופט לשעבר ועיתונאי תושב תל אביב בשנת 1946, האורד אפשטיין, ביוגרף של חיים ויצמן, מנחם מיודובניק, חבר הפלמ"ח וחקלאי, פרופ' קולין שינדלר, אונ' לונדון לימודי המזרח התיכון, פרופ' יוג'ין קונטרוביץ', בית הספר למשפטים של אונ' צפון מערב שיקגו ועוד.
התמונה של ‏‎Sarit Yochpaz‎‏.
בתמונה עם דאג דאלגליש, במאי ושרית יוכפז בהקרנת הבכורה .
"חגיגות יובל המאה להצהרת בלפור ו- 70 שנה להקמת מדינת ישראל, מזכירים לנו שאנחנו בני הדור השלישי והרביעי - יוצרים את האירועים שמעצבים את ימינו ואת הבאות. הסרט מאפשר לקולות של דור תש"ח להישמע, חושף את המציאות הפוליטית של אותם הימים, ואת התשוקות והטרגדיות שליוו אותה. למען הדורות הבאים, אנחנו חייבים להקשיב לסיפורם המרגש כדי שנכיר את הנרטיב ההיסטורי בשלמותו".

מלווין ליפיץ', תסריטאי: "הסרט עוסק בצורך הדחוף להראות את האמת הלא מובנת על הפיכתה של ישראל למדינה. הסרט מסביר את תפקידה הסותר של בריטניה בקידום הציונות ואיך הפכה לאחר מכן לאנטי-ציונית, זנחה את הבטחותיה וניסתה לחסל את המנדט. הסרט "מכתב מלונדון", חשוב וחיוני להבנת המציאות של ההיסטוריה הישראלית במיוחד היום".

התמונה של ‏‎Sarit Yochpaz‎‏.
מלווין ליפיץ', תסריטאי  עם שרית יוכפז עיתונאית
 בהקרנת הסרט בסינימטק ת"א שנערכה ב25 למרס 2018
בתאריך 28.3, בשעה 19:00, סינמטק תל אביב
בתאריך 8.4, בשעה 21:00, סינמטק תל אביב
בתאריך 9.4, בשעה 19:00, סינמטק תל אביב
בתאריך 10.4, בשעה 17:00, סינמטק תל אביבלצפייה בטריילר עם כתוביות בעברית: https://vimeo.com/250476322
לינק לפייסבוק - https://www.facebook.com/balfourcentenary/
בריטניה - ישראל 2018, 50 דקות, אנגלית ועברית
במאי: דאג דאלגליש
תסריטאי: מלווין ליפיץ'
מפיקה בישראל: חנה דרורי קשי
קריינות: חיים יבין
יח"צ מיכל שבתאי.

מומלץ

 סרט תעודי הסטורי מוקרן בסינימטק ברחבי הארץ.

0 תגובות:

הוסף רשומת תגובה